Tato funkce slouží pro převod obrázků z 48bitové (3 × 16 bitů) do 24bitové (3 × 8 bitů) barevné hloubky a naopak. Obrázky lze také převést do odstínů šedi v 8bitové a 16bitové hloubce.
Rozdíl mezi způsoby uložení barevné informace je v tom, že 24bitové vyjádření je schopno popsat 2
Například při razantním projasnění silně podexponované fotografie se může stát, že se budou dříve „téměř černé“ oblasti slévat do jednobarevných map. To je způsobeno tím, že se v původním obrázku využila pouze úzká část histogramu. Pokud však bude zdroj uložen ve 48bitové hloubce, pak je daleko větší šance, že bude i omezená část histogramu dostatečně široká na to, aby mohly mít pixely v této oblasti různé hodnoty a po projasnění se zobrazí jemnější barevný přechod. Další výhoda práce v 48bitové hloubce spočívá v tom, že se i při velkých změnách obrázku v takové míře neztrácí detaily.
Nevýhoda 48bitové barevné hloubky je ve větším objemu dat při ukládání, v omezení volby formátu (48bitové barvy je možné pomocí programu Zoner Photo Studio uložit pouze do formátu TIFF, PNG a HDP, např. formát JPEG ukládání v 48 bitech nepodporuje), další problém může být v přenositelnosti do jiných aplikací, které 48bitovou hloubku nepodporují.