Táto funkcia slúži na prevod súborov zo 48-bitovej (3 × 16 bitov) do 24-bitovej (3 × 8 bitov) farebnej hĺbky a naopak. Obrázky je možné tiež previesť do odtieňov šedi v 8-bitovej a 16-bitovej hĺbke.
Rozdiel medzi spôsobmi uloženia farebnej informácie je v tom, že 24bitové vyjadrenie je schopné opísať 2
Napríklad pri razantnom prejasnení silne podexponovanej fotografie sa môže stať, že sa budú skôr „takmer čierne“ oblasti zlievať do jednofarebných máp. To je spôsobené tým, že sa v pôvodnom obrázku využila iba úzka časť histogramu. Ak však bude zdroj uložený v 48-bitovej hĺbke, potom je oveľa väčšia šanca, že bude aj obmedzená časť histogramu dostatočne široká na to, aby mohli mať pixely v tejto oblasti rôzne hodnoty a po prejasnení sa zobrazí jemnejší farebný prechod. Ďalšia výhoda práce v 48-bitovej hĺbke spočíva v tom, že sa aj pri veľkých zmenách obrázka v takej miere nestrácajú detaily.
Nevýhoda 48-bitovej farebnej hĺbky je vo väčšom objeme dát pri ukladaní, v obmedzení voľby formátu (48-bitové farby je možné pomocou programu Zoner Photo Studio uložiť len do formátu TIFF, PNG a HDP, napríklad formát JPEG ukladanie v 48 bitoch nepodporuje), ďalší problém môže byť v prenosnosti do iných aplikácií, ktoré 48-bitovú hĺbku nepodporujú.